Tannoy Legacy

Legacy - nejnovější technologie v retro designu 70. let

Poslední novinkou u jedné z nejstarších anglických značek Tannoy je velmi specifická série TheLegacy vycházející z odkazu ikonické řady studiových monitorů HPD. Originální provedení, evokující návrat několik dekád zpět, přináší dva podlahové a jeden policový model.

Arden, větší z nich s umístěním přímo na zem, je určený do rozměrnější místnosti a je osazen vysoce účinným měničem s jednobodovým vyzařováním DualConcentric(DC) o průměru 15“/38cm. Dalším podlahovým typem je Cheviot s DC měničem 12“/30cm a posledním z trojice reprosoustav Legacy je základní model Eaton, jehož DC měnič má průměr 10“/25cm a jeho kabinet s úctyhodnou hmotností 20kg je určený na podstavec. Cheviot svými vlastnosti hravě ozvučí větší místnost, popřípadě lze jej umístit i do střední místnosti, pokud ta je vybavena akusticky přívětivými doplňky jako jsou koberec, závěsy atd.Eaton je doporučený spíše pro střední poslechovou prostoru.

U všech modelů najdeme bassreflexovou ozvučnici s předním vyzařováním, v balení reprosoustav jsou i vycpávky pro bassreflexové otvory, které určitě doporučujeme minimálně vyzkoušet. Možná budete překvapeni, stejně jako my, samozřejmě bude záležet na velikosti poslechové místnosti. Každý model je vybavený přední úpravou výhybky s možností nastavení potenciálu vyšších kmitočtů ve dvou režimech (Energy/1kHz-30kHz a Roll-off/5kHz-30kHz) a několika krocích do plusu či mínusu, vše dle preferencí uživatele a umístění v místnosti.

Legacy přináší nejen vizuální odkaz počáteční éry HiFi, ale také zážitek, emoce a spoustu zábavy napříč hudebními žánry, stačí si jen vybrat. Není od věci závěrem poznamenat, řada Legacy je navržena a vyrobena v UK, přesněji v Coatbridge ve Skotsku.

Dostupnost leden 2018