Marantz PM8006 - již brzy

Marantz uvádí na trh zesilovač PM 8006 s novou technologií Marantz Musical Phono EQ

Eindhoven, 22. listopadu 2017 – Marantz, přední světový výrobce pokročilých technologií pro reprodukci zvuku opět posunul hranici. Integrovaný zesilovač PM 8006 obsahuje úplně nový phono stupeň, nově vyvinutý předzesilovač a velmi přesnou elektronickou regulaci hlasitosti. Na základě zkušeností týmu Marantz v oblasti vysoce kvalitního analogového inženýrství, nastavuje nový model vyráběný v Japonské Shirakawě ve své kategorii nový standard.

P8006 dstatat co nejvíce 
Čistě analogový integrovaný zesilovač PM 8006 o výstupním výkonu 70 W na kanál vládne s lehkostí dlouhému zástupu reprosoustav. Se závazkem značky Marantz podporovat všechny milovníky hudby, obsahuje úplně nový předzesilovač pro gramofonové přenosky typu MM, který dodává signál z vašich oblíbených desek s nejnižším šumem a čistotou.
Technologie Marantz Music Phono EQ je nejpokročilejší svého druhu a tak jsou veškerá snažení kupujících o vylepšení zesilovače externím phono předzesilovačem zcela zbytečná: při své premiéře kombinuje PM 8006 moduly HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Module) s tranzistory JFET, které zvyšují výstupní impedanci. Díky tomu bylo možné odstranit ze signálové cesty vazební kondenzátory a tím se průchod audio signálu ještě více zjednodušil. Citlivý nízkoúrovňový signál sejmutý přenoskou gramofonu je zpracován s minimálním zkreslením ve dvou stupních. 

Přesná úprava korekční křivkou RIAA kombinuje pasivní a aktivní část: ekvalizace RIAA probíhá v modulech HDAM, zatímco o zesílení signálu se postará špičkový předzesilovač s minimálním zkreslením pracující ve třídě A. Vše je podřízeno nejčistšímu a nejotevřenějšímu zvuku – pečeť kvality, kterou má Marantz vice než 60 let.
Také čistotu a přesné vyvážení kanálů, při použití knoflíku navozující pocit otáčení klasickým analogovým potenciometrem, zajišťuje nový regulátor hlasitosti s elektronickým nastavením pomocí mikroprocesoru. Dva páry na zakázku vyrobených terminálů umožňují připojení a přepínání mezi páry A/B.
Reproterminály vyrobené z masivní mosazi pokovené silnou vrstvou stříbra ručí za nejlepší možný kontakt s reproduktorovým kabelem a jsou usazené blíže k obvodové desce, čímž se ještě více zkrátila signálová cesta. Co nejkratší signálové cesty jsou všudypřítomným konstrukčním prvkem zesilovače a společně s technologií High Instantaneous Current zvyšují rychlost a dynamiku.
PM 8006 má oblíbenou třípásmovou tónovou korekci pro oddělené nastavení úrovně hloubek, středů a výšek a navíc, kromě pěti linkových vstupů a vstupu pro MM přenosku také nabízí pro budoucí rozšíření, nebo integraci do systému domácího kina linkový výstup předzesilovače. Vstupní buffer, který činí vstupy více stabilními v závislosti na různé charakteristiky připojených zdrojů, je napájen dvojitě stíněným toroidním transformátorem s nízkým rozptylem, který je ukotven na trojvrstvé desce šasi. O mechanickou stabilitu a tlumení vibrací se také starají nově vyvinuté antivibrační nožky.

Osazen výhradně diskrétními součástkami a s obvody proudové zpětné vazby je integrovaný zesilovač PM 8006 dokonalou volbou pro milovníky hudby, kteří žádají jak vynikající kvalitu zvuku, tak i flexibilní provoz. Nabízí výkon 2 x 70W při osmiohmové zátěži, zatímco symetrické uspořádání obvodů ručí za optimální zvukový obraz.
 
Klíčové vlastnosti

  • Integrovaný zesilovač s proudovou zpětnou vazbou a výkonem 2 x 70 W / 8Ω RMS
  • Nově navržená elektrická regulace hlasitosti
  • Výjimečný předzesilovač Marantz Musical Phono EQ
  • Obvody Marantz HDAM-SA3
  • Trojvrstvá základní deska šasi
  • Pozlacené terminály RCA
  • Toroidní transformátor s dvojitým stíněním a zakázkovými součástkami
  • Vysoce kvalitní reproterminály Marantz SPKT-1+

PM8006 je v prodeji v černém, nebo provedení silver-gold od prosince 2017 za doporučenou cenu 31000 Kč.