Product Code: Tannoy Mercury 7.4 Ořech
3dny.gif

Tannoy Mercury 7.4 Ořech

15 980,- Kč
21 980,- Kč

Barevné provedení:

Výrobce Tannoy

Nejvyšší model řady Mercury 7: 2-pásmová podlahová reprosoustava se zadním dvojitým bassreflexem. Unikátní poměr reprodukce v dané cenové kategorie .

Řada Mercury od skotské firmy Tannoy přichází už v sedmé generaci. Přes všechen vývoj i zde zůstává stále patrná snaha o robustnost a účelnou jednoduchost, zejména u sloupku pak dostanete za ještě rozumné peníze poměrně velké reprosoustavy. I proto jsme se sloupovému modelu Mercury 7.4 podívali na zoubek.

Ozvučnice z dřevovláknitých desek má téměř čtvercový půdorys 31,4 x 30,8 cm (š x h) a výšku 95,5 cm, přičemž hmotnost rovných 15 kg se rozkládá na dvojici šroubovacích podstavců, které jediné rozbourávají čistě pravoúhlé tvary skříně. Na čelní stěně jsou v D´Appolito uskupení tři měniče, na zadní straně je dole vanička s čtveřicí pěkných reproterminálů a dvojicí zapuštěných plastových bassreflexových nátrubků, vypouštějící vzduch z celých 44 litrů vnitřního objemu.

Samotné zpracování, jakkoliv je skříň velmi jednoduchá a na povrchu opatřená vinylovou imitací dřeva, působí pěkně. Drobné detaily vás sice ujistí, že se pohybujete v zaplatitelných úrovních, celkově jsou ale Mercury 7.4 v reálu výrazně hezčí, než na fotografiích. Dokonce i měniče s tenkými hliníkovými rámečky a přiznanými mohutnými šrouby působí zajímavě, byť poměrně technicistně - tak trochu evokují okované obojky anglických buldoků.

Tweeter využívá kopulku s průměrem 2,8 cm, vyrobenou z tkaného polyesteru, tlumeného uretanem. V motoru se nachází neodymové magnety. Dvojice středobasů má průměr membrán 17,8 cm a jde o potahovanou membránu z vláknité směsi.

Měniče si dělí práci na hranici 2 400 Hz pasivní výhybkou druhého řádu. S citlivostí 93 dB / 2,83 V / m patří tyto sloupky k vysoce citlivým, stejně tak s krátkodobou zatížitelností až 300 Wattů patří k nejodolnějším ve své třídě. Udávaná impedance činí 8 Ohm. Frekvenční odezva v toleranci -6 dB činí úctyhodných 32 - 32 000 Hz.

Uvedená cena je za pár.Výškový reproduktor 1 x 28 mm
Středobasový reproduktor 2 x 178 mm
Frekvenční pásmo (-6dB) 32 Hz - 32 kHz
Přechodová frekvence 2,4 kHz
Doporučený výkon zesilovače 20 - 150 W
Citlivost 93 dB
Impedance 8 Ohm
Hmotnost 15 kg
Rozměry 955 x 308 x 314 (V x Š x H)
Provedení Světlý dub (Ligh Oak), Ořech (Walnut), Černý dub (Black Oak)