Product Code: Set NAD C368 + NAD MDC BluOS
3dny.gif

Set NAD C368 + NAD MDC BluOS

39 990,- Kč
42 480,- Kč
Výrobce NAD

Sada zesilovače NAD C368 s modulem síťového přehrávače MDC BluOS.

Výhody :

  • Zesilovač a WiFI síťový přehrávač BluOS v jednom komponentu.
  • Vysoký výkon 2 x80W vhidný i pro větší reprosoustavy.
  • Zabudovaný DA převodník s optickými a koaxiálními vstuy např. pro připojení TV
  • Možnosti propojení do multiroom systému s dalšími BluOS kmponentty Bluesound a NAD.
  • Vestavěný Bluetooth, barevný displej, aplikace pro ovládání BluOS streameru v češtině

NAD C368

Každý, kdo by chtěl C 368 srovnávat se staršími generacemi firemních integrovaných zesilovačů se stolní bází, zpozorní hned při zjištění, že jde o hybridní digitální konstrukci, kde obvody předzesilovače najdeme už v digitální sekci. Uvnitř také objevíme pečlivě odrušený spínavý napájecí zdroj o výkonu 200 W, který dokáže ve špičkách dodávat až 600 W. D/A převodník je osazený blíže nespecifikovaným obvodem a na vstupech zpracuje signály PCM do vzorkovací frekvence 192 kHz a rozlišení 24 bitu.

Pozici koncového stupně zaujímají dva diskrétně osazené moduly UcD (Universal class D) v licenci nizozemské společnosti Hypex Electronics, pracující ve třidě D, s nímž C 368 do čtyř-osmiohmových soustav dodává výstupní výkon až 2 x 80 W. Majitele reprosoustav s kritickými hodnotami minimální impedance určitě potěší, že je stabilní i se zátěži dva ohmy, když v takovém případe i jinak vysoký dynamický výkon dosahuje až 2 x 260 W. V této třídě zesilovačů je zřídka vídaná možnost přepnutí zesilovače do můstkového režimu, ale sdružený výstupní výkon do osmiohmové zátěže je 160 W.

Zmínit si zaslouží nízké zkreslení zesilovače, kromě harmonického se navíc NAD nebojí uvádět ani často problematičtější intermodulační. Minimalisticky provedenému čelnímu panelu dominuje zmiňovaný OLED displej s jemným rastrem, zobrazující bíle, jen režimy Source Setup a Settings jsou podbarvené oranžovou, respektive červenou. Tmavší odstíny by byly zvláštně potmě praktičtější, protože s ohledem na elektronickou regulaci hlasitosti založenou na obvodech z řady Masters - v rozsahu 120 dB s jemným krokem 0,5 dB displej není možné vypnout, můžeme pouze ve třech krocích regulovat jeho jas.

Dvěma tlačítky Source volíme ve smyčce některý z osmi vstupů (dva linkové, čtyři digitální, Phono pro přenosku typu MM a bezdrátové rozhraní Bluetooth s podporou moderního kodeku aptX), které lze v režimu Source Setup (de)aktivovat i pojmenovávat. Mocnější je režim Settings, který zpřístupňuje mj. tónové korekce basu a výšek, vyvážení kanálu, nastavení výstupu pro subwoofer nebo aktivaci terminálu až dvou páru reprosoustav. V menu se pohybujeme multifunkčním ovladačem vlevo, zbývá zmínit sluchátkový výstup pro 6,35 mm jack, který vybudí i vysokoohmová sluchátka, a tlačítkový vypínač. Na zadním panelu nelze přehlédnout dva sloty pro firemní moduly MDC (Modular Design Construction), jež umožňují (po odšroubování krytek) další rozšíření zesilovače.

Vzadu převažují pozlacené konektorové zdířky cinch zmiňovaných přípojek, port USB-A slouží výhradně potřebám servisu, zato sériové rozhraní RS - 232 umožňuje integraci C 368 do "chytrých domácností" (certifikaci mají mj. systémy Crestron a Control4). Čtyři páry šroubovacích terminálu, jež zvládaní i banánky, jsou barevně rozlišené, červená je standardní, ale černou vystřídala netradičně sytě modrá. Jinak zde nechybí zdířka pro přibalenou Bluetooth anténku ani zemnicí svorka pro gramofon, případně posuvný přepínač můstkového režimu. Výčet prvku na zadním panelu uzavírají kolébkový síťový vypínač a kombo třípólové zásuvky a pojistkového pouzdra. Výbava zahrnuje velký dálkový ovladač SR 9, ale alternativou je aplikace pro chytrý telefon nebo tablet, ke stažení ve verzích pro iOS a Android.

( Technické parametry přístroje naleznete v levé liště )

NAD MDC BluOs

Zabudovatelný modul pro zesilovače NAD C368/C388, surround procesor Masters M17 nebo AV přijímače řady T, který přidá funkce streamování v systému BluOS.

Kompatibilní s multiroom systémem Bluesound.
Podpora streamování ve vysokém rozlišení až 24 bit / 192 kHz.
Připojení přes WiFi, LAN nebo Bluetooth, USB vstup, podpora přehrávání formátů FLAC, AAC, ALAC, WAV, AIFF, WMA, WMA-L, OGG a dalších.
Ovládání pomocí aplikace BluOS v češtině pro iOS nebo Android.
  • V příslušenství 1x USB WiFi modul/dongle, 1x Bluetooth anténa, 1x prodlužovací kabelový adaptér/dongle, montážní šroubky 

 

 Výstupní výkon 2x 80 W (8 Ω, 20- 20 000 Hz, THD 0,009 %)
Kmitočtový rozsah 10- 65 000 Hz (pásmo neuvádí)
Celk. harm. zkreslení 0,009 %
Intermodul. zkreslení 0,009 %
Odstup signál/ šum

>-110 dB (50W/8 Ω , dle IHF-A)

Činitel tlumení >300 (8 Ω, 20 Hz- 6,5 kHz)
Přípojky

vstupy: 2x linkový, Phono (MM), 

4x digitální (2x koaxiální, 2x optické)

výstupy: Pre-out, sluchátka:

bezdrátový rozhraní: Bluetooth

Příkon/ Stanby 29W (nezatížený)/ <0,5 W
Rozměry (š x v x h) 43,5 x 9,5 x 39 cm
Hmotnost 7,8 kg