Product Code: REL Habitat 1 White
3dny.gif

REL Habitat 1 White

45 990,- Kč
Výrobce Rel Acoustics

Navržen tak, aby poskytoval unikátní performanci v oblasti nízkých basů a zůstal téměř neviditelný v prostoru – Habitat1 prolamuje veškerá pravidla platná pro subwoofery a přitom je jeho přednes takový, jaký se očekává od značky REL.

Neviditelná basová jednotka
Habitat1 povyšuje basové kmitočty na nové úrovně spojením Vašeho prostoru s naším designem. V kruzích designérů se často mluví o tom, že je třeba počítat s prostorem. Nikdy však nebyl uplatněn takto ucelený systémový přístup, který jsme zvolili my. Perfektní, hluboké basy vyzařují téměř neviditelně odněkud z prostoru.

Nejtenčí ze subwooferů
Habitat1 je navržen tak, aby splynul se svým prostředím a využil celý životní prostor ve prospěch hudby. Štíhlý kabinet s tloušťkou jen 110 mm ukrývá dva rychlé, pístové 170mm měniče, které zajišťují jiskřivé, precizně atakující údery do prostoru. Dále je zde pár 10palcových pasivních membrán otočených směrem ke zdi a umístěných téměř u ní, které vytvářejí hluboké a obklopující nízké basy. 8 vrstev laku a promyšleně vyvinutá konstrukce montážních lišt slouží k omezení řinčení a vibrací přenášených Habitatem na stěnu, na níž je namontován.

Nová úroveň zvukového inženýrství
V projektu, který vznikal od čistého papíru, jsme si navrhli dopředu vyzařující basový kmitací minisystém se 6,5palcovým ocelovým košem, přesně na míru. Tento systém je schopen generovat z ultratenké skříně skutečně úctyhodné basy. Pro rozšíření výkonu jednotky Habitat1 nad rámec jejího štíhlého designu jsme použili pasivní membránu o průměru 10", která souzní s aktivními měniči a zdí, na níž je jednotka zavěšená, a přenáší basy na celou místnost.

Monoblokový zesilovač
Při prvním poslechu Habitatu1 budete mimoděk s údivem pátrat po okolí, kde že je ten velký tradiční subwoofer. Svůj part v této téměř neviditelné symfonii s názvem Habitat1 odehrává i výkonný 150W monoblokový zesilovač. Tato mohutná, vydatná a rychlá vysokoproudová minišelma dodává veškerý potřebný proud a drive, s nimiž se Habitat1 udrží ve skvělé kondici po mnoho příštích let. Jak je u nás zvykem, k designu přistupujeme holisticky – výsledkem je dlouhodobá spolehlivost. Habitat1 přináší nejen plné REL připojení a sadu rychlých filtrů se zpožděním pouhých 8 ms, ale i naše proslavené vysokoúrovňové vstupy, a také vstup .1/LFE. Každá jednotka Habitat1 je dodávána společně se systémem LongBow pro nekomprimovaný bezdrátový přenos audia. Instalace proto probíhá skutečně hladce, čistě a beze změti kabelů.

Bezdrátové připojení LongBow™
Naším klíčovým cílem při projektování Habitatu1 byla úplná absence drátů a bezchybný přenos signálu ze zdroje do jednotky. Systém LongBow umožňuje velmi rychlý bezdrátový přenos nekomprimovaných basů v prostoru jedné místnosti až na vzdálenost přibližně 13,7 metrů (podle množství vybavení v pokoji). Nekomprimovaný formát jsme zvolili z toho důvodu, že přenos je přirozený a rychlý v porovnání s tradičními systémy využívajícími technologie wi-fi nebo Bluetooth. A jelikož je to REL, vyvinuli jsme LongBow pro přenos vysokoúrovňového signálu (nebo nízkoúrovňového signálu, jenž prochází mimo výhybku) a ZÁROVEŇ i kanálu .1, takže kvalita referenčního připojení REL Theatre Reference je zachována i při použití našeho bezdrátového přenosového systému.

Další důležitou složkou naší koncepce je automatická detekce a párování jednotek. Jednoduše stačí zapnout oba přístroje do 30 vteřin. Jednotka Habitat1 a bezdrátový vysílač Longbow se navzájem vyhledají a automaticky spárují.Typ Uzavřená ozvučnice se dvěma čelními aktivními měniči a zadním pasivním zářičem
Basová jednotka 2x 165 mm Long Throw, 1x 254 mm pasivní, ocelové šasi měnice
Účinnost -6 dB na 30 Hz
Vstupní impedance 150kΩ pro vstup High Level, 10kΩ pro vstup Low Level, 10kΩ pro LFE
Vstupní konektory Vysokoúrovňový Neutrik Speakon, 1x RCA, 1x LFE RCA
Výkon  150 
Rozsah regulace zisku 80 dB
Nastavení fáze 0 / 180 st.
Typ zesilovače třída D
Ochranné obvody Proti zkratu na výstupu a DC složce napájení
Rozměry 635 x 406 x 114 mm
Hmotnost 23 kg
Dodávané příslušenství 2 metry kabelu s Neutrik Speakon a podporou LongBow™