Product Code: Monitor Audio Silver 300 + Rel T5i
3dny.gif

Monitor Audio Silver 300 + Rel T5i

54 990,- Kč
72 980,- Kč
Výrobce Monitor Audio

K reprosoustavám Monitor Audio Silver 300 dostane jako dárek subwoofer Rel T5i.

Monitor Audio Silver 300

Sloupové reprosoustavy Monitor Audio Silver 300 si zachovaly konfiguraci známou u předchůdců, ovšem v použitých měničích jsme zavedli mnoho vylepšení.

Plně 3pásmový systém nabízí skvělé podání středů, přičemž pár 6,5palcových hlubokotónových měničů, které pracují společně ve vysoké ale štíhlé skříni, zajišťují odpovídající reprodukci nízkých basů. Spojením těchto vlastností představuje tento model dokonalou volbu nejen pro seriózní audiofily, ale i pro fanoušky domácího kina.

Třípásmová soustava umožňuje optimalizovat všechny měniče tak, aby lépe reprodukovaly tu část pásma, za kterou jsou zodpovědné – jedná se skutečně o jediný způsob k dosažení optimální kvality zvuku. Za mimořádně přirozenou reprodukci středů vděčí Silver 300 čtyřpalcovému měniči se „spodním zavěšením” cívky a pohonu. Tímto řešením je dosaženo toho, že cívka vždy zůstává v magnetické mezeře, což ve výsledku zajišťuje mnohem menší zkreslení – a to je hned slyšet.

Díky vyšší impedanci systému a lepšímu tlumení rezonancí lze ozvučnice umístit celkem blízko u zdi. Současně je však nutno podotknout, že se jedná o seriózní, audiofilní reprosoustavu, která je schopna poskytovat vskutku seismické basy. Reprosoustavy nabízejí optimální zvuk, jsou-li umístěny alespoň 30 cm od stěny, aby reproduktory mohly „dýchat“ a prezentovat se co nejlépe. Díky poměrně vysoké účinnosti se model Silver 300 dá celkem snadno vybudit i vysoce kvalitním zesilovačem poskytujícím střední výkon. Již v této kombinaci je podání hudby či filmové stopy precizní a dynamické a reprosoustavy zaplní zvukem středně velkou až velkou místnost.

monitor audio banner silver

Technologie:

  • 3-pásmová, 4-reproduktorová konstrukce (akusticky a elektricky), umožňuje optimalizovat provoz měničů ve skříni této velikosti z pohledu vysoké účinnosti a nízké úrovně zkreslení
  • 25 mm výškový reproduktor C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium) vybavený ventilovaným magnetickým systémem Neo, optimalizovaným pro menší zkreslení a čistší zvuk
  • Nově vyvinutý 4-palcový středový měnič se "zavěšenou" cívkou a hnacím systémem, takže cívka vždy zůstává v magnetické mezeře, což zaručuje velmi nízkou úroveň zkreslení
  • Dva 6-palcové basové měniče s membránou profilu C-CAM, které nabízí lepší tlumení rezonancí a vyšší čistotu středních tónů
  • Profil RST membrány zvyšuje tuhost, která se promítá v nižší úrovni zkreslení

Model Monitor Audio Silver 300 je prostřední ze tří v sérii dostupných podlahových modelů, jde o spíše již větší sloupek moderního designového střihu. Ozvučnice z MDF profilů se solidním vnitřním vyztužením je možné posadit přímo na zem nebo na z rohů vykukující nožičky, přidávající necelé čtyři centimetry k výšce rovných 100 cm a zhruba 3,5 cm na každou stranu k šířce 18,5 cm. Hloubka 32,9 cm díky nožkám naroste o opět o zhruba čtyři centimetry. Váha kabinetů je pak solidních 20 kg.

Všech šest volitelných povrchových úprav cílí spíše na modernější a už i luxusnější vzhled, zejména bílé provedení pak působí moderně. Kabinety mají pěkně zakulacené hrany a zepředu není vidět jediný šroub či jiný potenciálně rušivý prvek.

Horní třetinu přední strany zabírá kovová "kapka", sloužící zároveň jako zajímavě esteticky perforovaná mřížka nad tweeterem a jako obruba středotónového reproduktoru. S mírným odsazením pak přední stěnu okupují dvě široké stříbřité membrány středobasových měničů.

Zadní stěna má zhruba vprostřed plastikový výdech bassreflexu typu HiVe II, zářezy na jeho ukončení zklidňují turbulence proudícího vzduchu. Bassreflex pak má ještě dvojče, umístěné dole nad kapkovitou plochou s dvojicí slušných reproterminálů.

Za již zmíněnou elegantní mřížkou se skrývá zlatá kopulka o průměru 2,5 cm, zhotovená je z materiálu C-CAM (slijte hliník s hořčíkem, potáhněte vrstvičkou keramiky pro větší pevnost a jste tam), zlatou barvu získává díky anodizaci skutečným zlatem, která má za úkol pomoci dosáhnout optimální tvrdost i tlumení. Poprvé s tímto krokem firma přišla již v roce 1986 a prý i díky pozlacení má tweeter rezonanční kmitočet až na úrovni 35 kHz.

Všechny tři ostatní měniče mají obdobný koncept - tedy jsou to kónické membrány s mnoha prohlubněmi (takže by je šlo připodobnit k povrchu golfového míčku), připevněné obráceným gumovým závěsem.

Výlučně středotónová membrána poblíž tweeteru má průměr 10 cm, ty níže uložené, středobasové, mají v průměru 15 cm. I tady je, tak jako vlastně ve všech firemních modelech, použit materiál C-CAM, tentokráte v provedení RST. To jsou právě ty různorodé prohlubně, které - podle slov firmy prý podle vzoru zpevňování papíru překládáním v japonském umění origami - dodávají membráně na rigidnosti.

Každý z měničů je pak k přední desce přitlačován dlouhou tyčí, jejíž zakončení lze spatřit na zadní straně v podobě klasického šroubu. Tento prvek slouží jednak k potlačení rezonancí měničů samotných, jednak to celé pak funguje taktéž jako další výztuha kabinetu.

Výrobce udává u modelu Silver 300 působivý frekvenční rozsah 32 - 35 000 Hz (-6 dB) a vysokou citlivost 90 dB / W / m. U jmenovité impedance 8 ohm pak přiznává propad na 3,5 ohm u frekvence 146 Hz. Dělící frekvence třípásmového systému jsou posazeny na úrovni 570 a 3 500 Hz ( převzato z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina ).

REL T5i

Jednoduchost je odměna sama o sobě – T/5i redukuje klasickou krychli subwooferu až na samou podstatu. Jediný, dolů vyzařující, vysoce kvalitní kompozitní měnič AlloyFibre™ dává ve spojení s podlahou maximální výkon. Spodní nasměrování navíc eliminuje nutnost použití krytu. T/5i představuje to nejryzejší vyjádření REL.

Nejprve jsme modernizovali 8" basový kmitací systém z předchozího modelu – snížili jsme jeho hmotnost a zvýšili tuhost. Po tomto vylepšení jsme přizpůsobili velikost ozvučnice a upravili tloušťku stěn pro lepší kontrolu hlubokých basů. 

 

Kromě toho jsme vylepšili konstrukci nožiček, což má za následek větší rychlost a spolehlivost zvukového podání.

T/5i jsou předurčeny k tomu, aby pokračovaly v dlouhodobém úspěchu na cestě evoluce výrobků společnosti REL. Volitelně lze využít neuvěřitelně rychlý bezdrátový systém, který má oproti komplikacím s kabely v místnosti tu výhodu, že nepotřebuje nic jiného než vzduch a elegantní modul zapojený do zadního panelu.

Barevné provedení 

Monitor Audio Silver 300    Black piano / Satin white

Rel T5i                                 Black piano / White piano

Vámi požadované barevné provedení uveďte prosím do poznámky.