Product Code: Bowers & Wilkins 603 Black + Yamaha R-N803D Black
skladem.gif

Bowers & Wilkins 603 + Yamaha R-N803D

51 990,- Kč
64 980,- Kč

Barevné provedení

Výrobce Bowers&Wilkins

Připravili jsme pro Vás zvýhodněný set sloupových reproduktorů B&W 603 a nového pokročilého  stereo receiveru  R-N803D.

Nejvyšší model nové řady 600 a zároveň jediná sloupovvá reprosoustava této série. Vysokotónový reproduktor s dvouvrstvou aluminiovou membránou je v ozvučnici zasazen pomocí speciálního gelového lůžka, zabraňujícího přenosu vibrací. Středotónový reproduktor typu FST používá 150mm Continuum membránu a navazují na něj dva basové reproduktory se 165mm papíro / Kevlarovými membránami Aerofoil. Basreflex je řešen firemní technologií Flowport. Díky svému objemu a osazení, dokáže model 603 ozvučit dynamickým a křišťálově čistým zvukem i větší místnosti.

Je to klasický sloupek, kombinující až archetypální podobu pravoúhlé reprosoustavy s moderní čistotou a proporcemi dobře balancujícími mezi pocitem velké ozvučnice a skladností v reálním světě a to i přesto, že korpus je posazený na základně. V reálných číslech mají B&W 603 výšku 105,5 cm, šířku 19 cm a hloubku 34 cm (s tím, že podstavec má půdorys 32 x 37 cm) a váží díky skříni z MDF profilů s neošizenými vnitřními rozpěrami citelných 24,1 kg.

Ozvučnice je čistší než u minulé generace, hladší na spojích a jednoduše vypadá dobře, lhostejno zda v černé nebo bílé. Na čelní stěně, což je vlastně samostatně přisazený panel, je čtveřice měničů s membránami vyvedenými v odstínech šedé (což je velká změna oproti doposud charakteristické svítivě žluté u středotónových měničů), výškách je ukrytý za kovovou mřížkou, koše wooferů a středotónového reproduktoru jsou schované pod kroužky.

Při pohledu na zadní panel neuvidíte proti minulosti žádné spoje, i to podtrhuje modernost designu a celkový pocit čistoty. Co se nezměnilo, to je vanička s mírně nakloněnými reproduktorovými terminály, jsou tu čtyři pro možnost bi-ampingu / bi-wiringu. Na plastový odlitek navazuje bezešvě i nátrubek bassreflexu s typickým dolíčkováním po vzoru golfového míčku - to má za úkol zklidnit proudění vzduchu, zejména při vyšších hlasitostech.

Nejvyšším tónům je vyhrazená hliníková kopulka s průměrem 2,5 cm, má krom integrovaného krytu i tubus na zadní straně, který slouží jako tlumená pracovní komora. Celý měnič je oddělený od zbytku ozvučnice tlumícím materiálem, takže do křehkých nejvyšších tónů proniká jen minimum zkreslujících vibrací. Rezonanční kmitočet je až na 38 kHz, daleko od slyšitelného pásma.

Největší změnou je použití nových středotónových kónusů, stříbřitá barva membrány o průměru 15 cm a černá protiprachová čočka uprostřed napovídají, že jde o materiál Continuum, který si během let našel cestu až z vrcholné série 800. Kónus používá neviditelné zavěšení FST. Osazení doplňuje dvojice wooferů, jejich membrány jsou vyrobeny z klasického papíru vyztuženého kevlarovými vlákny a mají průměr 16,5 cm.

Reprosoustavy mají psaný frekvenční rozsah 48 - 28 000 Hz (+/- 3 dB), s poklesem -6 dB mají zvládnou i 29 Hz na jedné a 33 000 Hz na druhé straně. Citlivost je udávána jako mírně nadprůměrných 88,5 dB / 2,83 V / m, zatímco jmenovitá impedance 8 ohm přiznává pokles na úroveň 3 ohmů. Celou recenzi reprosoustav BowersWilkins 603 naleznete zde.

(Recenze převzata z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina )

Více o reprosoustavách naleznete zde

Společnost Yamaha přichází s pokročilým stereo receiverem R-N803D, který vám umožní posunout úroveň vaší domácí zábavy o stupeň výš. Spolehnout se můžete na nadstandardní parametry, které vám přinesou ten nejlepší zvuk, jaký jste kdy měli možnost pocítit. Zárukou té nejvyšší kvality je zde už značka přístroje – Yamaha je ve svém oboru skutečnou špičkou na trhu, můžete se tak těšit na dokonale realistický prostorový zvuk bez jakýchkoliv rušivých šumů.

Yamaha R 803D eisa

Užijte si muziku z mnoha zdrojů

S tímto  receiverem budete moci naplno využívat všechna svá elektronická zařízení. Ať už jej propojíte s počítačem, domácím kinem, chytrým telefonem, nebo třeba herní konzolí, vždy se dočkáte nádherně čistého a realistického zvuku, na který jste byli dosud zvyklí maximálně ze svých návštěv kina. Postarají se o to dva výstupní kanály o vysokém výkonu 2x 100 W a také technologie YPAO, která je schopna optimalizovat zvukové parametry na základě vlastností daného prostoru.

Součástí konektorové výbavy je i populární USB port a také Phono vstup pro připojení klasického gramofonu.

Intenzivní basy

Opravdové hudební fajnšmekry a audiofily zaručeně potěší i přítomnost výstupu na subwoofer. Jeho prostřednictvím můžete k AV receiveru Yamaha R-N803D připojit i speciální reproduktor hlubokých tónů. Při poslechu vaší oblíbené muziky či filmové scénické hudby si tak budete moci plně vychutnat i špičkový zvuk basových linek.

Internetové zdroje i klasické rádio

Tento receiver je vybaven řadou nejmodernějších funkcí, které vám otevřou dveře k novým audiovizuálním zážitkům na internetu. Díky integrovanému Wi-Fi adaptéru budete moci poslouchat nepřeberné množství internetových hudebních služeb a rozhlasových stanic ze všech koutů planety. Podporovány jsou např. služby vTuner, Spotify, Tidal či Deezer.

Bezdrátová technologie Bluetooth

AV receiver Yamaha R-N803D také využívá technologii Bluetooth, díky které jej můžete jednoduše bezdrátově spojit se svým chytrým mobilním telefonem, tabletem nebo třeba notebookem. Ze všech těchto zařízení pak můžete streamovat hudbu a dosyta si užít její špičkovou reprodukci.

Yamaha banner 6

Pokud máte rádi klasické rádio, přijdete si také na své. Přístroj totiž disponuje tunerem pro příjem stanic vysílajících v pásmech FM i DAB.

Systém MusicCast

Tento přístroj spadá do rodiny zařízení MusicCast, která umožňuje uživatelům snadno používat celou řadu audio zařízení rozmístěných v různých místnostech a všechna přitom jednoduše ovládat pomocí snadné intuitivní aplikace.

Yamaha banner 5

Technické parametry naleznete zde